Nejdivnější kamerový záznam (Z originálu The Strangest security tape)

26. června 2018 v 22:48 | ticcichristine
Pracuji na malé benzínové pumpě na vesnici v Pensylvánii. Je to nudná práce, ale je snadná a poměrně dobře placená. Před pár týdny tu začal pracovat nový chlápek - říkejme mu Jeremy.

Jeremy je divný. Je mu nějakých 25 nebo 26 let, sotva mluví ale má ten nejděsivější smích, jaký jsem kdy v životě slyšel. Já a šéf jsme si toho oba dost dobře vědomi, ale není to nic, s čím bychom mohli něco udělat vzhledem k tomu že to nikdy nebyl nějak velký problém. Zákazníci si na něj nikdy nestěžovali a on vykonával svou práci dobře. Až do doby před několika týdny - vlastně, to je doba kdy se začaly ztrácet různé věci. Krádež zaměstnancem je problémem v každé práci. V tu dobu, kdy se věci vypařily, měl směnu jen jeden člověk. Zhruba dva týdny zpátky šéf zaregistroval, že jsme na tom se zásobou motorového oleje poněkud bledě. Ze začátku to bylo jen pár kanystrů, potom celé police plné barelů ze zadní místnosti. Po chvíli byly veškeré zásoby motorového oleje pryč a důležitý byl fakt, že se tomu tak stalo vždy po Jeremyho šichtě. Šéf zkontroloval každou nahrávku směny, kdy Jeremy pracoval, ale nikdy ho nenachytal při činu. Jeremy zamkl a dalšího dne byl motorový olej pryč.

Šéf si většinou bere nahrávky s sebou domů a snaží se Jeremyho přichytit jak krade motorový olej, ale jeho dcera měla minulý večer zápas a tak mě požádal, jestli bych se na záznamy nepodíval místo něj. Nabídl mi, že mi zaplatí přesčasy, z ruky do ruky, a tak jsem to samozřejmě přijal. Celkem jsou tu tři kamery, dostal jsem tedy tři nahrávky, které bylo třeba zkontrolovat. Došlo mi že to bude dlouhá noc, nicméně jsem si šetřil na dovolenou a tak každé peníze navíc přijdou vhod. Vzal jsem si videonahrávky domů, vložil do starého přehrávače a pohodlně se usadil.

Dva dny zpátky (poslední den kdy pracoval), Jeremy začal v 16:00. Na první pohled vše vypadalo v naprostém pořádku. Spočítal si výdělek, prohodil se s dívkou, která měla směnu před ním a vyčkával až zavítá nějaký zákazník. První osoba, která přišla, byla paní Templetonová (číslice na záznamu ukazovaly 16:03), jako běžně. Vzala si cigarety, pro které si běžně chodívala a noviny, zaplatila dvacetidolarovkou, či "dvackou". Nic neobvyklého. Další zákazník byl nějaký místní chlápek jménem Ron. Řídil motorku a většinou se vždy stavil po několika dnech. Naplnil nádrž, vzal si pytel sušeného hovězího, zaplatil kreditní kartou a odešel. Další chlápek měl na hlavě jakýsi kovbojský klobouk. Nikdy předtím jsem ho neviděl, ale spousta cizinců projde přes naší benzínku, tak jako kdekoliv jinde. Natankoval diesel za čtyřicet, zaplatil stodolarovkou a odkráčel zase po svých. Opřel jsem se o sedačku a povzdechl si. Nudnější než dělat tuhle práci je pozorovat někoho jiného, jak ji dělá.

Přesto mě však šéfova nabídka přiměla to dál sledovat, a tak jsem nechal záznam zapnutý. Vše vypadalo v naprostém pořádku. Měl jsem pocit že jestli Jeremy kradl motorový olej, musí vědět že jsme nyní opatrní a dáváme si na něj pozor. Nemyslel jsem si, že by byl tak hloupý aby se nechal při krádeži natočit na kameru. Nahrávka byla nudná a klasický rutina až do pěti hodin.

V 17:03, paní Templetonová se vrátila - nejspíš musela na něco zapomenout. Ale nezepomněla. Koupila si stejné cigarety jako předtím, a dokonce i ty stejné noviny. Opět platila dvacetidolarovkou. To je divné, pomyslel jsem si, ale na druhou stranu, je poměrně zapomnětlivá. Myslel jsem si, že jí měl Jeremy říct že už si cigarety kupovala, ale nebylo to nic v rozporu s pravidly, aby dal někomu to stejné dvakrát za sebou. A poté znovu přišel Ron. Koupil si další nálož benzínu (opět do jeho motorky - kontroloval jsem i venkovní kamerový záznam, jelikož jsem se domníval, že má třeba ještě auto které bylo potřeba natankovat) a vzal si stejný pytel sušeného hovězího masa. Znovu zaplatil kreditní kartou.

Stane se, prostě to byla jen nějaká velice podivná náhoda. Paní Templetonová je zapomnětlivá a Ron pravděpodobně vlastní více než jednu motorku. A v tu chvíli prošel dveřmi chlápek v kovbojském klobouku. Cítil jsem jak mi přeběhl mráz po zádech. "Neber diesel, neber diesel...", šeptal jsem prázdnému obýváku, ale... On jej vzal. Natankoval diesel za čtyřicet, zaplatil sotvkou a odkráčel zase po svých. Každý pohyb byl naprosto identický s předchozí návštěvou, dokonce i to jak se podrbal na nose než vyšel z benzínky ven. Buď se ten chlap právě přistěhoval do města, je bohatý a má několik aut a nebo se tu děje něco velmi bizarního. Pokračoval jsem v sledování nahrávky.

Po následující hodinu byli zákazníci stále ti stejní. Vím, co si myslíte. Že ten parchant Jeremy musel nějak poupravit nahrávky. Vložil do videa úsek z jeho první části směny tak, aby se to stále opakovalo. To ale nebyl tento případ. Jsou tu okna, mimo úhel kamery, ale bylo možné sledovat světlo a postupně nastupující tmu zvenčí. Jeremyho pracovní rutina však nebyla v záseku - zammetl, vytřel a doplnil zásoby přesně tak jako při každé jiné směně, jak byste očekávali v rámci povinností zaměstance. Ale zákaznící přicházeli stále stejní.

V ten moment jsem začal panikařit. S tím co jsem vypozoroval bylo něco silně v nepořádku, vezmeme-li v potaz že jsem pro to neměl ani jediné logické vysvětlení. Přetočil jsem nahrávku na dobu, kdy zamykal a odcházel ke svému autu. Nic neukradl, ale díval jsem se dál, abych se ujistil. Přetočil jsem to ještě více dopředu, zhruba k půlnoci.

Přesně v 00:03, Jeremyho obličej se z ničeho nic zjevil na obrazovce kamery. Nemyslím tím že nahnul hlavu na kameru, ale tak že v jednu chvíli byl obchod zcela prázdný a v druhou byl Jeremyho obličej to jediné, co jsem viděl. Nedíval se na kameru, ale na mě, tím jsem si mohl být jist. Vykřikl jsem a sáhl jsem po ovladači. V momentě kdy jsem ho vzal, zmizel z obrazovky tak náhle jako se objevil. Moje ruce se neovladatelně třásly, přesto jsem spustil další nahrávku. Tentokrát kamera zabírala zadní část prodejny u pokladen, tudíž budu schopný vidět jak se Jeremy dostal k té kameře. Přeskočil jsem záznam rovnou na 00:03, ale nic tam nebylo. Býval bych ho viděl stát na židli nebo tak něco, ale na nahrávce nyblo vůbec nic zvláštního. Jako by tam ve skutečnosti nebyl. Jeremy neznal kód a toho večera nebyly spuštěny žádné alarmy.

Nicméně, co jsem spatřil v 00:03 bylo, jak z police mizí motorový olej. Všechen. Stejně jako Jeremyho obličej, v jedné sekundě tu byl a v další už ne. Vypnul jsem nahrávku a šel jsem si lehnout, přesto jsem nebyl schopen usnout. Moje tělo je unavené, ale moje mysl jede na plné obrátky. Ta nahrávka bylo to nejdivnější a nejděsivější co jsem kdy ve svém životě viděl.

Do práce vstávám za pár hodin. Šéf mi řekl ať přinesu nahrávky zpět, předám mu je a povím mu, co jsem na nich viděl, ale sakra, co mu asi jako mám říct? Jeremy dneska slouží noční po mně, a plán by byl následující - šéf přijde do práce těsně před tím, než budu předávat směnu a s mojí pomocí usvědčí Jeremyho z krádeže motorového oleje (jelikož předpokládá že já ho chytím při činu). Nevím co mám dělat. Předpokládám, že budu muset šéfovi ukázat ty videonahrávky, ale já se na ně už znovu dívat nebudu. Nikdy už nechci něco takového v životě vidět. Ten obrázek smějícího se Jeremyho přímo do kamery nedostanu z mysli; byl to ten nejstrašidelnější pohled jaký jsem kdy viděl na lidském obličeji.

Každopádně, jdu se zkusit trochu prospat než tomu budu muset čelit. Dám vám vědět co se děje...

UPDATE (14:49): Updatuji z mého telefonu, tak se omlouvám za nějaké možné hrubky. Můj šéf se právě díval na poslední z nahrávek. Řekl jsem mu co by měl očekávat, ale ve skutečnosti nelze člověka připravit na něco takového. Je posraný až za ušima (I když to já jsem stále taky) a Jeremy má přijít v 16:00. Máme něco málo přes hodinu na to se dát trochu dohromady, ale nikdo z nás neví co mu řekneme. Je to jen zasraný hajzl, který krade motorový olej a děsí lidi pomalu až k smrti? A nebo je snad něco jiného? Nevím jestli je to šílené, ale myslíte si že Jeremy má co dělat s časovou smyčkou? Šéf tvrdí že nikdy se na žádné předešlé obrazovce neobjevilo nic podobného, ale to jak se jeho obličej náhle zjevil na kameře mě přimělo myslet si, že věděl že se budu dívat. Bylo to jako kdyby chtěl abych viděl co dokáže udělat. Jako kdyby se předváděl. To, jak se usmál do kamery - bylo to jako když vám dítě hrdě ukazuje pískový hrad, který právě postavilo, nebo tak něco. Nevím, nejspíš zním jako cvok. Ještě jdu promluvit se šéfem. Musíme se uklidnit a přijít na to, jak to všechno vyřešit. Všechno budu postupně updatovat, ale mám ohledně všeho velmi zvláštní pocit.

UPDATE (16:33): Po Jeremym ani stopy. Snažili jsme se mu dovolat, ale jeho telefon je odpojený. Voláme policii.

UPDATE (17:33): Po Jeremym ani stopy. Snažili jsme se mu dovolat, ale jeho telefon je odpojený. Voláme policii.

UPDATE (18:33): Po Jeremym ani stopy. Snažili jsme se mu dovolat, ale jeho telefon je odpojený. Voláme policii.

UPDATE (19:33): Po Jeremym ani stopy. Snažili jsme se mu dovolat, ale jeho telefon je odpojený. Voláme policii.

UPDATE (20:33): Po Jeremym ani stopy. Snažili jsme se mu dovolat, ale jeho telefon je odpojený. Voláme policii.

UPDATE (22:58): Do prdele. Do prdele, do prdele, do prdele! Právě jsem se dostal domů a viděl své předešlé updaty. Věci teď dávají čím dál menší smysl než kdy dřív. Tady je to co vám můžu říct. Šel jsem do práce, Jeremy se vůbec neukázal a zavolali jsme se šéfem policii, jak víte. Když jsem zvedl telefon abych zavolal, slunce zhaslo. Nedělám si z vás prdel, přesně to je to co jsem si myslel že se stalo. Zřejmě jsem však na pět hodin omdlel, jelikož když jsem vstal, bylo přesně 21:33. Myslím že jsem se dostal do Jeremyho časové smyčky, ale jak jsem se z ní dostal, ihned jsem omdlel, což dává smysl. Ale věci jsou čím dál divnější.

Můj šéf byl přímo vedle mě, když jsem omdlel, připraven převyprávět příběh policistům. Když jsem přišel k sobě, v ruce jsem držel telefon, ale byl úplně hluchý - ani vyzvánění nebylo možno slyšet. Šéf byl na místě, ale nehýbal se. Stál, ale jako by zamrzl. Podíval jsem se na hodiny, ale nefungovaly. Druhá ručička byla zastavena na 12. Bylo 21:33 přesně. Čas se ale nezměnil ani na počítači. Můj telefon nefungoval. Byl tu dokonce zákazník,, který zamrzle čekal, až mu můj šéf podá cigarety. Hádám že to bude už tak pátá krabička za tento den.

Musel jsem se odsud dostat. Nezamkl jsem, nezhasl a pardon lidi, ani jsem nevzal ty pásky, abych je nahrál na internet. Věřte mi, v ten moment byly ty podělaný pásky to poslední na co jsem myslel. Čerpací stanice je hned u hlavní - všude byla zaparkovaná auta, ale ztuhlá, zmražená. Lidé uvnnitř vypadali jako sedící voskové figuríny. Přehnal jsem se ke svému autu a modlil se, aby nastartovalo, což se díkybohu podařilo.

V polovině cesty domů, čas opět začal běžet. Šum z rádia se změnil v hudbu, tak jak to má být, a z toho co jsem mohl zjistit z komentátorova hlasu, nikdo nezaznamenal to zamrznutí času, nebo co to vůbec bylo. Byl jsem jediný. No, jsem si jistý že Jeremy to zaregistroval taktéž. Pořád nemám tušení kde je nebo co dělá. Schovávám se u sebe v pokoji a volám ráno opětovně policii. Nevím jestli jsem jim to už řekl a pokud ano, nevím jestli mě brali vážně. Bojím se o svůj život. Update přidám zítra, pokud budu moct.

KONEČNÝ UPDATE (10:33): Minulou noc jsem konečně kolem čtvrté usnul. Nemám tušení jak, hádám ale že únava si vyžádala to nejlepší ze mě. Ráno jsem se vzbudil na zvonění mého telefonu - volal mi šéf. Volal mi už od šesti. Probral se ihned jak časový zásek skončil a ihned volal policisty. Přišli zjistit co se děje a on jim všechno řekl. Muži zdejšího zákona jsou velice chápaví, a proto je nejvíc ze všeho zajímal zmizelý motorový olej víc než cokoliv jiného, ale šéf to vzal dobře s tím dokud má jejich pozornost. Rozhodli se pátrat po Jeremym.

Všechny přihlášky zaměstanců si ukládáme do složky, a vzhledem k tomu že Jeremy byl poměrně nováček, nebylo nijak těžké najít jeho spis. Zkontrolovali uvedenou adresu a vydali se za ním. Neuvěříte co našli.

Na místě, které Jeremy uvedl jako své bydliště, byla jen prázdná parcela. Nebo alespoň teď je to prázdná parcela. Býval tu kdysi dům, ale shořel do základů v roce 1993. Vzhledem k tomu že tohle bylo malé městečko, téměř každý si ten požár pamatoval. Žila tu čtyřčlenná rodinka. Říká se, že měli syna, který jim však byl velice vzdálený. Nemohu říct jestli je to pravda. Co můžu s určitostí říct je, že po náležitém vyšetřování se jednalo o dílo žháře. Celý dům byl odshora dolů polit olejem. Celá rodina spala, když se to stalo; nikdo z nich nepřežil.

Nikdy nechytili toho, kdo to udělal. Tvrdí se že když se pokoušeli kontaktovat onoho syna, nikdo ho nemohl najít. Jako by se po něm slehla zem.

Nicméně, když mi šéf zavolal a řekl mi tohle, začal jsem vyšilovat. Poté mě požádal, jestli bych nepřišel na benzínku. "Jste blázen?" Zeptal jsem se ho, ale on mě ujistil že policie je tam s ním. A pak to spustil; ve městě byla i FBI a že si mě najdou tak či onak, takže bych měl raději přijít a promluvit s nimi ihned. Bylo tak 7:15, chtěl jsem si jít opět lehnout, ale věděl jsem že s tímhle bych toho moc nenaspal, a tak jsem šel dolů.

Čtiři muži v oblecích mě pozdraavili a vyzvali, abych se posadil. Všechno jsme prošli dvakrát nebo třikrát, dokud neměli zapsaný každičký detail. Řekl jsem jim o Jeremym, nahrávce, předešlém dni v práci. O všem. Konečně, poté co jsem domluvil, jeden z agentů řekl: "Ach proboha, máme na starost dalšího...". Poté mě přinutili podepsat spoustu různých papírů o tom, že nikomu nic neřeknu o tom co se stalo, takže nesmím prozradit víc. Možná porušuji zákon už jen tím, že vám tohle všechno píšu.

Teď jsem doma. Nejsem si jistý, co si mám se sebou počít. Agentova slova, které mi řekl po vyslechnutí příběhu, mě budou už navěky strašit v mysli.

No nic, já už musím jít. Mám nějaké nedořešené záležitosti které musím vyřídit, a pak jít také do práce, vyzvednout několik nahrávek. Můj šéf a já si myslíme, že ten nový chlápek Jeremy (který je naprosto divný) nám krade motorový olej a tak musím shlédnout kamerové záznamy, jestli ho nechytím při činu. Mám lepší věci na práci, ale šéf mi platí přesčasy, z ruky do ruky a já se snažím šetřit na dovolenou, takže každé peníze navíc přijdou vhod. Mělo by to být pěkně jednoduché; olej začne mizet vždycky po Jeremyho šichtě. Hádám že prostě jen shlédnu nahrávky, chytím ho při činu a bude to vyřešeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama