Lavender Town Syndrome

19. června 2018 v 21:00 | ticcichristine
Když "Pokémon" byl prvně předveden v Japonsku, vyskytl se jakýsi podivný jev, který se objevoval u dětí ve věku 7-12 let, zvláště u těch kteří využívali sluchátek pro lepší zvukový efekt. Následovaly bolesti hlavy, krvácení z nosu, nespavosti a naprosté závislosti na hře, hraní hodiny a hodiny až do konce a pak pláč a mnohdy až zvracení když vám byla sebrána šance.

Téměř 70% těchto případů skončilo sebevraždou.

V téměř každém případě z již zmíněným příznaků, navzdory odehranému času ve hře, se hra nespustila dále než do "Lavender Town" (Levandulového města).

Při bližší analýze bylo zjištěno, že v úvodní znělce Lavender Town se nachází tak vysoký zvukový tón, že lidské ucho jej není schopno normálně zachytit - ovšem na tento zvuk, který se objevoval ve hře, bylo citlivé ucho a sluch pouze dětí a dospívajících jedinců. Během týdnů byly vyprodané veškeré "první edice" - poupravené, vysoký tón zvuku byl odstraněn a hra měla novou znělku pro "Lavender Town".

V roce 2010 se objevilo video, na kterém pomocí "speciálního softwaru" analyzuje audio hudby z Lavender Townu.Když audio hrálo, software vytvářel obrázky vytvořené Unowny. To však bylo velmi zarážející - Unowny se nezobrazí, dokud nedosáhnete 2.Generace hry - Silver, Gold a Crystal. Unowny se seskupily do jednoho obrazce, který tvořil nápis "ODEJDĚTE".

K dispozici je Beta verze. Říká se, že než byli schopni Beta verzi publikovat, testovali ji na dětech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama