Dívka na fotografii (The Girl In Photograph)

5. června 2018 v 21:53 | ticcichristine
Jednoho školního dne, chlapec jménem Tom seděl ve třídě a vypracovával matematiku. Do konce školy zbývalo jen šest minut. Mezitím co sepisoval úkol, něco venku upoutalo jeho pozornost. Jeho školní lavice se nacházela ihned u okna, tak vyhlédl opatrně ven a pohled mu padl na trávník. Vypadalo to, že tam leží nějaká fotografie.

Ihned jak vyučování skončilo, vyběhl tryskem na trávník, aby fotografii náhodou někdo nesebral. Zvedl ji a usmál se - na fotografii byla ta nejkrásnější dívka, jakou kdy v životě viděl. Měla na sobě šaty, silonové punčochy a červené boty. Dva prsty na ruce měla vztyčené do písmene V ("Peace").

Byla tak krásná, že ji chtěl potkat, a tak proběhl celou školu a ptal se, zda-li ji někdo nezná. Ale nikdo ji neznal. Tom z toho byl velice smutný.

Když přišel domů, ptal se starší sestry, jestli ona dívku nezná, odpověď však zněla stejně. Bylo velmi pozdě, Tom se proto vydal do svého pokoje, fotografii položil na stůl a šel spát.

Uprostřed noci byl Tom probuzen ťukáním na okenní sklo, jako když někdo ťuká nehty. Vyděsilo ho to. Po klepání následovalo zahihňání. Viděl, jak se mu pod okny mihl stín - vstal proto z postele, přešel k oknu, otevřel jej a poslouchal ten chichot, vždy ale zmizel.

Dalšího dne se ptal sousedů, jestli ji neznají. Každý však řekl jen: "Je mi to líto, ale ne, neznám ji". Ptal se i matky, když přišla domů z práce, odpověď ale zůstala neměnná.

Šel do pokoje, odložil fotku a usnul. Opět byl probuzen klepáním. Vzal si do ruky fotku a následoval to zvláštní chichotání. Přecházel přes silnici, když byl náhle sražen jedoucím autem. Zemřel na místě, téměř okamžitě, s obrázkem v ruce.

Řidič vystoupil z auta a snažil se mladíkovi pomoci, ale bylo příliš pozdě.

Uviděl na zemi ležet fotografii a tak ji zvedl.

Spatřil na ní roztomilou dívku, která na ruce držela vztyčené tři prsty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama