Slenderman

27. ledna 2018 v 22:16 | ticcichristine
(Po dlouhé době jsem se rozhodla přeložit a uveřejnit další creepypastu. Došlo mi, že pokud nejsem v práci, zjevně se po večerech nudím. Dnes, když jsem byla vyvenčit svého psa, se mi stalo něco podivného. Bylo šero, téměř už tma a do okolních stromů narážel neúnavně silný poryv větru. Lesy byly zahalené v houstnoucí tmě, pokryté sněhem a zahalené v mlze. Zrovna jsem se rozhodovala, že už půjdu se psem domů, když náhle jsem zpozorněla - na kraji lesa, nedaleko za dlouhou silnicí jsem spatřila obrys čehosi. Dlouhý, táhlý temný stín. Obrys. Zmocnila se mě úzkost, cítila jsem se nesvá. Naskočila mi husí kůže, i když jsem věděla že zimou to nebylo. Ihned jsem les opustila. Někdy si říkám, jestli bydlet v malé vesnici obklíčené dokola lesy, nedaleko hranic s Německem není tak trochu boj. Na život a na smrt... Enjoy x) )

Slenderman je nejčastěji znázorňován jako muž oblečený v černém obleku, stejný jako ten co nosili muži v černém, a je vysoký něco kolem dvou metrů.

Slenderman býval muž, který byl ubit dřevěným polenem, probodnutý dvěmi větvemi a rozvěšený na strom tak, že jeho paže, dlaně, nohy a chodidla byla všechna vytažena z původních kloubních jamek.

Legenda vypráví že během dne se Slenderman nejčastěji vyskytuje na otevřených areálech; poblíž prázdných cest lemovanými stromy, v lesích či jiných místech obklopenými stromy. Spousta repostů od Slendermanových přeživších tvrdí, že v noci se zjevuje u otevřeného okna, temných velkých pokojích, na prázdných televizních obrazovkách či ve velkých přeplněných skupinách lidí. Slenderman pouze zabíjí děti mladší šestnácti let. Jsou tu způsoby jak si lze se Slendermanem pohrávat, riskujete tím však svou vlastní smrt. Jeho paže, nohy a prsty (na rukou i na nohou) se mohou natáhnout, tudíž se dokáže za zvuku lámajících kostí zvýšit až na výšku stromů kolem deseti metrů. Pokud se před tebou objeví, otoč se! Má schopnost a sílu kontrolovat tvé tělo. Když se vzbudíš, budeš přivázán/a, ležící na zemi v lese, ve kterém zemřel. 547 kůlů bude nad tebou viset. Položí ti otázku. Pokud jí zodpovíš správně, zlomí ti obě paže i nohy. Pokud zodpovíš špatně, pomalu ti strčí prsty do krku a vytáhne ti srdce.

Der Großmann je německý název pro "Vysokého muže". Vysoký muž, nebo také "hubený" muž je legenda která na spoustě podivných fórech se objevila jako součást fotomontážnické soutěže.

Nyní, fotografie byly zfalšované. Nicméně, takzvaný tvůrce "slender mana" prohlásil, že si nepamatuje že by kdy dřív promluvil o něčem týkajícího se slendermana. Někteří lidé se o slendermanovi doslechli či o něm věděli již mnohem dávno, dokonce i legendy zasahující až do doby Bronzové, stejně tak jako německé legendy [Převážně v německých legendách se začal vyskytovat Der Großmann, který obýval tamnější černý les (Der Schwarzwald) a kradl a unášel děti které neposlouchali své rodiče]. Mýty o vysokém hubeném muži pocházejí pravděpodobně z nějakého základu o muži, který obtěžoval děti a mladistvé a který byl za své hříchy odsouzen k oběšení. Jeho duše však i nadále přežívá a živí se na utrpení mladistvých.

"Vysoký muž" je popisován jako neobvykle vysoká (může se zvětšit do různých výšek - nejčastěji zhruba do výše stromů, mezi kterými splývá) a zcela holohlavá figura člověka nosícího společensky vhodný oblek s černou či krvavě rudou kravatou. Nemá oči, nos, či uši. Jediné co zdobí jeho prázdný obličej je škleb jdoucí od jedné strany tváře na druhou (nelze to ani nazvat ústy či jakýmsi úsměvem). V některých případech je popsáno že může mít i klobouk, chapadla či spoustu paží, jdoucích z jeho zad a které používá při polapení svých obětí.

To, proč Der Großmann tak nahání strach je fakt, že celá jeho existence je jedna velká záhada. Může být skutečný... A nebo také ne. Snad proto že většina z těch, kteří se s Der Großmannem setkali, zemřeli příliš náhle než aby stihli vypovědět svůj příběh. Popravdě, strach ze Slendermana může způsobit velké vyvolání pochyb na mostě z přechodu z reality do mýtů.

Vysoký muž je častokrát popisován, že se skrývá v mlhavých, zalesněných oblastech kde vyčkává na své oběti. Der Großmann se často spřátelí s jeho dětskými obětmi (tím, že částečně je imaginárním kamarádem), a a pomocí svých psychokinetických schopností je v noci naláká, ať za ním přijdou do lesa. Nakráčí si to tak přímo do Der Großmannových otevřených paží, mezitím co on se šklebí na jejich mladé tváře. O dětech se už nikdo nikdy nedoslechne, jsou pohřešované a o jejich osudu se neví zhola nic. Někteří říkají že děti jsou snězeny, přeneseny do jiné dimenze, nebo možná něco ještě mnohem horšího. Opět, mýty se různě liší.

Říká se, že Der Großmann je schopný dohnat své oběti k šílenství, vyvolává paranoiu, záchvaty kašle, ztrátu vědomí, dezorientaci a také amnésii či srdeční záchvaty. Je dokonce možné, že vás navštíví ve snu, který promění v noční můru. Dokáže putovat ze strachu jednoho člověka k druhému, komu se o něm zmínili.

Spoustu obětí Der Großmann přivede k zbláznění tak, že si myslí že venku na ně číhá jeho skutečné nebezpečí. Oslabuje tím své oběti, manipuluje s její myslí a velmi rád si s nimi jako s loutkami pohraje než všechno ukončí.

V některém případě se oběti mohou stát naprostými loutkami, otroky, kteří Slendermanovi nosí více a více obětí jako výzvu zadostiučinění. Tito loutky mohou snadno vypozorovat, co se u tebe děje, nenápadně tě sledovat na každém kroku, přičemž ty nepojmeš ani podezření. A sledují tě i ve spánku.

Někteří říkají že se dokáže teleportovat či objevit na několika místech najednou. Je také známo že Der Großmann často ruší veškerá elektronická zařízení - docela pravděpodobně jsou tak jeho síly zdrojem nějakého elektromagnetického výboje.

Myslíš, že ho můžeš zabít, zmrzačit či přelstít? Popřemýšlej znovu. S jeho psychokinetickými schopnostmi je Der Großmann schopen zabránit útoku ještě předtím, než má vůbec přijít. Pokud jste už Der Großmanna viděli, znamená to že už vás i veškeré vaše akce zblízka sleduje. Zkusit ho napadnout s jakoukoliv zbraní dopadne tak, že vám zneschopní nervový systém a ochrnete, což mu děláte pouze snažším.

Je třeba znovu zmínit, že nikdo skutečně neví, co se stane se Slendermanovými oběťmi. Pravděpodobně nejhorší osud, který může jeho oběti zastihnout, je že svými dlouhými prsty jim Der Großmann rozsápe veškeré orgány a jejich prázdná, mrtvá těla poté nabodne na štíhlý kůl.

Pamatujte, že pouhá myšlenka na Der Großmanna ho přivede blíž k vám. Snaha zapomenout na něj ho k vám také přivolá blíž; jakmile ho jednou spatříte, není cesty zpět.

Všechny ty vysoké, hubené stíny, které vidíš za tmy, byť se jen zdálky mihnou pod poblikávající pouliční lampou, nebo ty rozvětvené, děsivě vyhlížející stromy nedaleko tvého domu mohou docela jistě patřit Der Großmannovi. Vyčkává... Sleduje... Se smrtícím úšklebkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama