Play with me? (Sally Williams)

27. července 2017 v 22:46 | ticcichristine
//Enjoy! x)

Léto bylo hezké a horké tenhle rok. Slunce, jako vždy, vnášelo teplo skrz tvou kůži. Sluneční paprsky lehce pronikaly do sousedství a nebylo proto ani horko, ani zima. Bylo jednoduše perfektní počasí. Ale je tady jedno léto, na které Sally nikdy nezapomene.

Sally byla malá dívka, bylo jí osm let, měla dlouhé, kudrnaté hnědé vlásky a jasné zelené oči. Vždy byla slušná, nikdy nelhala a vždy udělala co jí bylo řečeno. Její matka a otec ji jednoduše zbožňovali; nemohli si přát lepší dceru.
Sally se zahihňala jak si hrála venku se svými kamarády. Klasické hry jako panáka a skákání přes provaz. Také panenky byly zahrnuty. Sallyina matka se nad tím výjevem nevinnosti usmála a otřela si ruce do zástěry, volajíc ven.

,,Sally! Pojď domů, je čas na oběd!" Sally vzhlédla od jejích panenek a usmála se.

,,Dobře maminko!"

Sally se posadila ke stolu, vrtíc se - kdoví proč byla tak nadšená. Její matka před Sally položila talíř s toustovým chlebem bez kůrek, pomazaný burákovým máslem, s mrkví a nějakým celerem vedle chleba a džus k pití. ,,Děkuji mami."

,,Není zač zlatíčko." Jak Sally vzala do ruky sandwich, její matka se posadila na židli naproti a s úsměvem sledovala jak Sally jí. ,,Hádej co. Tvůj strýček Johnny přijede." Sally vzhlédla a usmála se, v koutcích rtů burákové máslo.

,,Mmh. Mstrejda Jommy?" Opakovala Sally skrz pusu plnou jídla. Její matka se zasmála a přikývla.

,,Mhm. Přijede pomoct tátovi s jeho prací a taky se na tebe podívat. Možná všichni můžeme jít na pouť!" Sally rozkousala zbytek sousta a spolkla jej.

,,Mohla by Sarah a Jennie taky s námi?" Její matka zamyšleně vzhlédla.

,,To záleží na tom co řeknou jejich rodiče. Ale pokud budou moct, tak jistě!" Dítě se znovu zahihňalo a poposedlo na židli, nyní ještě víc nadšené z letošního léta. Po pár dnech strýček Johnny přijel. Vylézající ze svého auta, protáhl se a ústa mu opustilo unavené povzdechnutí.

,,Strejdo Johnny!" Zašvitořil hlásek. Sally odložila hračku s níž si hrála a utíkala obejmout člena své rodiny.

,,Ahooj, Sally! Copak jsi dělala?" Zeptal se, beroucí dívku lehce na paže, aby jí mohl obejmout. Dívka se zahihňala a podívala se zpět na své přátele.

,,Hrála jsem si se Sarah a Jennie. Pojďme dovnitř říct mamince že jsi tady!"

,,To zní jako skvělý nápad." Usmál se a vešel do domu, volající na ženu. ,,Marie! Jsem tady!" Zavolal, následován Sally.

,,Mami! Je tady!" Žena domácnosti vyběhla z kuchyně a usmála se když viděla, že to Johnny zvládl.

,,Johnny! Tak jsi tu živý a zdravý." Muž položil dívku na zem a pohladil jí po zádech aby šla pryč a objala ženu.

,,Jistě že ano. Proč bych neměl dorazit živý a zdravý?" Zasmál se a přešel se ženou do kuchyně. Sally vyběhla předními dveřmi, volající že si jde ještě hrát ven.

,,Přijď než bude tma!"

,,Ano madam!" A dívka odběhla.

Jak se přiblížila večeře, Sallyin otec přijel z práce domů. Byl rád že tu vidí svého bratra. Vešel dovnitř spolu s jeho dcerou a došel k Johnnymu, potřásl mu rukou a objal ho.

,,Rád tě vidím chlape, jak se daří?" Zeptal se a zkřížil ruce na hrudi, jeho manželka mezitím prostřela stůl. Johnny pokrčil rameny a točil svými palci.

,,S Karen jsme se rozešli."

,,Oh, to je hrůza, omlouvám se.." Johnny potřásl jeho hlavou s úsměvem.

,,Ale ne, to je v pohodě. Jsem šťastný, můžu si chodit kam se mi chce aniž by mě někdo neustále kontroloval kde jsem a co dělám." Muži se společně zasmáli a zamířili ke stolu. ,,Mmm, Marie, to je úžasné."

,,Děkuji, jsem ráda že ti chutná."

,,Mmh! Je to mňamka mami!" Dospělí se usmáli a uchechtli nad upřímným projevem dětské pochvaly.

Téměř každý talíř byl nyní prázdný a Sally začala opakovaně zívat, protírajíc si svá očka malými dlaněmi. Její matka se usmála a jemně pohladila Sally po zádech.

,,Zdá se že je někdo unavený. Čas jít do postele!" Sally přikývla a seskočila ze židle, vzala do rukou talíř a odnesla ho do dřezu. Její matka se zvedla aby ji šla uložit do postele, ale byla zadržena Johnem, držícím její paži.

,,Já to udělám." Nabídl se s úsměvem.

,,Dobře. Díky, Johne." Muž přikývl a sledoval jak žena jde ke dřezu, aby umyla nádobí, poté se podíval na svého bratra, který byl na cestě do koupelny aby se mohl umýt a pak následoval dívenku do pokoje.

John vešel do pokoje a zavřel za sebou dveře, sledující malou dívenku jak si to šine k šatníku aby se převlékla do pyžama.

,,Potřebuješ nějak pomoct?" Zeptal se a sledoval, jak dívka přikývla. ,,Dobře, podívejme se co tu máme." Muž prošel kolem dívky a začal se dívat po nějakém vhodném pyžamu. ,,Hmm, máš tady nějaké jahůdkové. Potom budeš vonět ve tvém snu jako jahoda." Vzal tričko a ukázal jej dívce, přivoněl k němu, jakožto k jahodové vůni. Sally se zahihňala a zavrtěla hlavou n znamení, že dnes nechce nosit jahůdkové pyžamo. Johnny přikývl a vytáhl poté jiné pyžamo na kterém byli jednorožci. ,,A co říkáš na tohle? Vsadím se že ve svém snu budeš jezdit právě na těchto jednorožcích." Dítě se znovu zahihňalo a opět zavrtělo hlavou na náznak nesouhlasu. Muž tiše zafuněl a uložil pyžamo zpátky. Poté vytáhl růžovou noční košili, na níž bylo černými písmeny vyšité jméno Sally. ,,A co tohle? S tím se proměníš v princeznu!" Sally se nadšením rozzářili oči a tleskla, přikyvujíc. Položil košili na postel, otočil se k Sally a začal jí svlékat tričko.

,,Umím se převléct strejdo." Řekla Sally s úsměvem a sledovala jeho ruce položené na jejím tričku. Muž se usmál nazpět a přikývl, pokračoval ale dál v sundavání jejího trička.

,,Vsadím se že umíš, ale jsi unavená, tak proč bych ti trochu nepomohl?" Zeptal se a sledoval, jak Sally párkrát přikývla. Když její tričko vyhrnul, přetáhnul jí ho přes hlavu a prstem jí šťouchl do bříška, což dítě rozhihňalo. Muž se ušklíbl a svlékl její kraťasy. Konečně, muž vzal růžovou noční košili a držel jí tak, aby si ji Sally mohla bez potíží obléct. ,,Hotovo!" Řekl šťastně a sledoval jak se dívka usmála nazpět, chichotající se když vyskočila na postel. johnny posbíral její oblečení, když se otevřely dveře a dovnitř vešla Sallyina matka, aby ji uložila ke spánku.

,,Připravená jít spát?" Zeptala se jak se blížila k posteli. Johnny si pospíšil a posadil se rychle na druhou stranu postele.

,,Uložím jí, pokud nevadí?" Marie se na muže podívala a s úsměvem zavrtěla hlavou že ne.

,,Jistě že ne." Pohlédla dolů na svou dceru a sklonila se k ní, aby jí dala pusu na čelo. ,,Dobrou noc, srdíčko."

,,Dobrou noc maminko." Jemně pohladila dívku palcem po čele, vzala si oblečení které držel Johnny a vyšla ven z pokoje. Johnny se na matku usmál než zhasla světlo. Opatrně zavřel dveře jejího pokoje a zamkl je. Pomalu se podíval přes rameno na Sally. Johnny nasadil děsivý, pokřivený úsměv.

Po pár dnech Marie zaznamenala, že Sally se nechová jako obvykle. Už se neusmívala tak zářivě jako vždycky. Už nebyla tak čilá, nebo nemluvila už se stejným nadšením v hlase. Marie chytila dětskou ruku než si vyběhla hrát ven za svými kamarády a vzala jí stranou. Sally se podívala na matku se zmateným výrazem.

,,Zlatíčko, jsi v pořádku?" Zeptala se a klekla si, aby viděla Sally do očí. Sally na ní nezúčastněně koukala a poté začala popotahovat. Její matce se rozšířili oči a zmateně sledovala svou dceru. ,,Sally?"

,,M-Mami... J-Já jsem nechtěla..." Snažila se říct skrz vzlyky.

,,Nechtěla udělat co, srdíčko?"

,,J-Já.. Nechtěla j-jsem hrát... Nechtěla jsem hrát jeho h-hru..." Dítě se podívalo na svou matku a pevně ji objalo. ,,O-On se m-mě dotýkal... A p-přinutil m-mě dotýkat se ho taky!" Marie svraštila čelo a dlaní hladila Sally ve vlasech, aby jí utišila.

,,Shhh, to je v pořádku, maminka je tu s tebou." Byla to noční můra. Dívenka měla zajisté noční můru. ,,Všechno je nyní v pořádku, dobře? Už se tím netrap." Dívala se jak k ní Sally vzhlédla, trochu trhaně se nadechla a usmála se.

,,D-Dobře maminko." Její matka se usmála a dala dívce pusu na čelo.

,,Tak a teď se jdi umýt, nechceš si přece jít hrát se svými kamarády se špinavým obličejem." Sally se zlehka uchichtla a utíkala do koupelny umýt si obličej.

Později toho dne, Johnny a jeho bratr se vrátili z práce. Frank si povzdychl, usmívajíc se když viděl jak na něj Sally mává. Otec zamával zpátky a zamkl auto, následně se vydal cestou k domu. Johnny vzhlédl a stejně tak se na Sally usmál a zamával. Dětský úsměv poněkud povadl, bylo vidět že se z něj vytrácí radost, ale zamávala zpět. Johnny také vešel dovnittř, ale zarazil se když zaslechl rozhovor bratra s jeho ženou.

,,Sally co?" Zeptal se Frank.

,,Měla noční můru, strašnou noční můru. Říkala že "on" se jí dotýkal."

,,Aha, kdo je kruci ten on?!"

,,Nevím Franku, ale byla to jen noční můra. Jen jsem tě chtěla informovat o tom co se děje a proč se chová zvláštně."

Johnny se nahněvaně zamračil a zatl pěsti, až mu klouby zbělely. Snažil se zklidnit a rychle přemýšlel. Nasadil úsměv a vkráčel do pokoje, jako kdyby přišel zrovna náhodou.

,,Oh, vyrušil jsem vás při něčem?" Zeptal se, jak sledoval jak dvojice vrtí hlavou. Johnny se usmál a ukázal palcem smměrem k autu. ,,Sjedu do obchodu, potřebuješ něco Marie?" Žena se usmála a přešla do kuchyně.

,,No, vlastně ano. Mohl bys mi vzít vajíčka, mléko, chleba a džus?" Johnny přikývl a než se dal na odchod, ještě se pozastavil.

,,Sally chce jít taky, tak jen abys to věděla Marie." Žena se usmála.

,,Díky, Johne." Muž znovu přikývl a vyšel z domu, klíčky v ruce. Podíval se na Sally hrající si s kamarády, dal si dlaně kolem úst a zavolal: ,,Sally!" Dítě k němu vzhlédlo a jen mlčky zíralo. ,,Pojď, jedeme do obchodu!" Obešel auto a mávl na Sally aby ho následovala. Sally chvilku seděla a poté položila své panenky na trávník.

,,Hned budu zpátky, prosím postarejte se o Marzapan a Lilly místo mě." Jennie a Sarah s úsměvem přikývly, načež pokračovaly ve hře s panenkami bez Sally. Sally neochotně přešla k autu, vyškrábala se na sedadlo spolujezdce a zacvakla pás. ,,Maminka chtěla abys zajel do obchodu?" Zeptala se. Johnny přikývl a dal klíčky do zapalování, nastartoval a vycouval z příjezdové cesty.

,,Jop, chtěla abych jí vzal nějaké jídlo. Možná bych ti mohl také něco vzít." Ušklíbl se a shlédl dolů na dítě. Sally se nervózně usmála nazpět a dívala se dopředu, sledující krajinu kterou míjeli. Když se dostali k cestě, která vede k obchodu, Sally zjistila že nezpomalují aby mohli zaparkovat. Zmateně svraštila obočí a vzhlédla k němu.

,,Strejdo Johnny, obchod je ale tou cestou zpátky..." Řekla, ukazující skrz stromy na místo kde stojí obchod. Ale od muže se nedočkala žádné reakce. Pokračoval v řízení, sotva znatelný úsměv mu pohrával na rtech. Dívka se otočila na sedadle a ze zadního okénka sledovala, jak se obchod zmenšuje a mizí v dáli, dokud nebyl z dohledu úplně. Při zjištění že nejedou nakoupit potřebné suroviny do obchodu, sledovala svého strýce jak zastavuje na malém parkovišti poblíž společného městského parku. Nikdo nechodil do parku v neděli. Sally se cítila nervózní a její dech se zrychlil jak sledovala muže s očima rozevřenýma dokořán. Johnny zaparkoval a vypnul motor, poté se podíval na dítě.

,,Řekla jsi matce co se stalo, že ano?" Zeptal se, sledující jak dítě zběsile vrtí hlavou v nesouhlasu. ,,Nehraješ tu hru správně, Sally." V jeho tónu byll náznak téměř zpěvu. Muž se natáhl k dívce a přitáhl si ji k sobě, nehledě na její zápasení a šeptající prosby. ,,Řekla jsi že se mnou budeš hrát hru Sally, lhala jsi mi." Otevírajíc dveře od auta za ním, muž vylezl z auta spolu s dítětem, které postavil na zem a rychle přitiskl k zemi. Ignoroval pláč a snahu vykroutit se. ,,Nyní musíš být potrestána za to, že jsi porušila pravidla." Řekl lehce zpěvavým tónem a začal si rozepínat opasek.

...

,,Dnes bylo náhodně nalezeno skupinkou lidí tělíčko osmileté Sally Williamsové v městském parku. Týdenní pátrání je ukončeno. Více nyní ve 21:00."

Přísahala by že zavřela dveře než vlezla do postele. Hádám že jsem zapomněla, pomyslela si. Vstávající z tepla a pohodlí její postele, mladá dívka si namířila cestu přes pokoj aby zavřela dveře. Než mohla vlézt zpět mezi své vyhřáté peřiny, z chodby se ozvalo zavrzání podlahy. Byli její rodiče vzhůru? Zřejmě se šli podívat jestli už spí nebo něco takového. Jen co si teenagerka přikryla nohy, ztuhla. Zaslechla slabý zvuk, znělo to jako... Pláč? Znělo to jako dítě. Znovu vylézajíc ze své postele, dívka zamířila ke dveřím a otevřela je. Pláč se zdál být hlasitější mimo její pokoj. Proplouvající skrz temnotu, teenagerka scházela chodbou, následující zvuk slabého fňukání a popotahování. Když se dostala na konec chodby, zalapala po dechu. Na podlaze před oknem zalitým měsíčním svitem seděla malá dívka. Byla skrčená a plakala. Jak se dostala do domu? Skrz okno? Ztěžka polkla a poté se přinutila promluvit.

,,Kdo... Kdo jsi? A jak ses dostala do mého domu?"

Náhle pláč ustal. Dítě pomalu odsunulo její třesoucí se dlaně z jejího obličeje a podívala se za sebe, zlehka škubajíc svým tělem. Krev nahradila slzy, stékala jí na dlaně. Na straně hlavy měla velkou krvavou ránu, ze které stékala krev přes její obličej až na její růžovou, špinavou noční košili. Její jasně zelené oči vypadaly, jako když jí vidí přímo do duše.

,,Tohle je můj dům..." Promluvilo dítě. Její hlas byl chraplavý, jako když jí dělá potíže mluvit. Tělo děvčátka sebou znovu škublo a přetočila se na nohou tak, aby stála obličejem přímo k mladé dívce. Její chodidla byla špinavá, jako kdyby utíkala skrz bláto, rány pokrývající její kolena a nohy a její obleček byl zmuchlaný, se jménem Sally vyšitým na předku košilky. Pohlédla na své zakrvácené ruce a pomalu se usmála. Krev pokrývala i její zuby, když se usmála a promluvila.

,,Prosím, hraj si se mnou..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama